sobota, 9 listopada 2013

Urban Decay Primer Potion - Baza pod cienie

Witajcie!
Od kiedy zaczęłam używać takiego wynalazku jakim jest baza pod cienie nie wyobrażam sobie bez niej makijażu :) Dawniej wszystkie cienie wytrzymywały na moich tłustych powiekach max 2-3 godziny, później zbierały się w załamaniach powiek, musiałam sprawdzać jak to wygląda, rozcierać, albo nakładać ponownie cienie itd. itp. Jednym słowem : koszmar! 
Dzisiaj nie wyobrażam sobie makijażu bez bazy. Nie tylko dlatego, że cienie utrzymuję się dużo dłużej, ale także za to, że wyglądają zdecydowanie lepiej!
Dzisiejszy post o bardzo dobrej bazie pod cienie firmy Urban Decay.


Baza o pojemności 3,7 ml zamknięta jest wg mnie w ciekawym i ładnym opakowaniu.
Jest to miniaturka, baza chyba normalnie ma pojemność 11 ml. 


Urban Decay z tego co wiem, ma 4 rodzaje baz. Moja Greed jest ze złotym shimmerem.


Baza ma podobny aplikator np. jak korektory w płynie :)


Konsystencja raczej rzadka, szybko zastyga, więc trzeba szybko nakładać, ponieważ jak zaschnie to już ją ciężko jest rozetrzeć. Kolor: złoty, z dużą ilością złotych drobinek. Na zdjęciu powyżej baza tylko jest nałożona, na zdjęciu poniżej już roztarta. 


Jak widać pozostawia złotą poświatę. Złote drobinki wpływają na wygląd nałożonych na nią cieni. Cienie są bardziej rozświetlone i błyszczące. 


Po lewej stronie cień na bazie, po prawej sam cień.


Być może na różowym cieniu nie widać bardzo różnicy, ale za to na fioletowym, czy brązowym to rozświetlenie jest bardziej dostrzegalne. 

Bazę dostałam razem z paletką cieni do powiek:Posiadam także drugą bazę z tej firmy, ale może innym razem o niej napiszę :) Tę bazę używam, gdy zależy mi na większym rozświetleniu cieni. Posiadam ją już ładnych parę miesięcy a końca nie widać. Jest bardzo wydajna, ponieważ mała ilość pozwala pokryć całą powiekę. Nie trzeba jej dużo nakładać, odrobina sprawia, że cienie dłużej się utrzymują, nie zbierają się w załamaniu powieki oraz ładniej wyglądają. Niestety minusem tej świetnej bazy jest cena. Cena bazy o pojemności 11 ml na allegro wynosi ok. 100 zł, więc nie mało... Ja dostałam ją w prezencie. Sama nie zdecydowałabym się na taki zakup :) Uważam, że są różnie dobre bazy pod cienie w dużo niższej cenie :) 
Pozdrawiam :) 

1 komentarz: